Asukoht:
Eesti 10112 Tallinn. Tartu mnt 80J sissepääs B
Helista Meile:

Kuidas hooldada mikrotsementi?

Esialgne hooldus
Mikrotsement saavutab oma maksimaalse kõvaduse, keemilise vastupidavuse ja veekindluse ühe kuu möödudes pärast pealekandmist. Eriti hoolikalt tuleb käituda esimese kahe nädala jooksul, sest siis on kahjustuste oht kõige suurem. Kahe päeva pärast pealekandmist võib kattele astuda ja nädala pärast võib mikrotsemendi pealekandmist vabalt kõndida. Esimese kahe nädala jooksul ei tohi katet millegi, sealhulgas maalide ja vaipadega katta.

Erihooldus
Mikrotsementkattematerjalide hooldamine on sarnane loodusliku puitparketi hooldamisega. Kuigi kattekiht on veekindel, on oluline vältida pikemaajalist kokkupuudet niiskusega, nt märjad rätikud (eriti kui need on valavad), rätikud, ämbrid jne. Väga oluline on, et pind ei puutuks kokku selliste materjalidega nagu kivid või liiv, mis võivad mikrotsementi kriimustada. Selleks, et mitte kahjustada katet, tuleb vältida hõõrdumist kõvade ja raskete esemetega, näiteks kui on vaja mööblit liigutada, ei tohi seda lohistada, vaid tõsta ja ettevaatlikult uude kohta liigutada. Kui mööbel on teravate või metallist jalgadega, soovitame kasutada spetsiaalseid valgeid kummipadjakesi. Kui tööpinnale on kantud mikrotsement, ärge kunagi asetage kuuma potti ja panni otse pinnale, kasutage spetsiaalseid aluseid.

Puhastamine
Mikrotsementpõrandate puhastamiseks soovitame kasutada spetsiaalselt väljatöötatud puhastusvahendeid: Ecoclean ja Ecoclean Pro. Ecoclean on keskkonnasõbralik kontsentreeritud majapidamispuhastusvahend, mis sobib ideaalselt põrandate puhastamiseks. Ecocleani müüakse kontsentreeritud kujul, seega tuleb seda enne kasutamist veega lahjendada. Tähelepanu, mikrotsementpindu võib Ecocleani abil puhastada ainult 2 nädalat pärast Topsealeri pealekandmist. Ecoclean Pro on professionaalne ökoloogiline puhastusvahend raskete ja kangekaelsete plekkide puhastamiseks. Erinevalt Ecocleanist ei pea Ecoclean Pro’t veega lahjendama. Pihustage puhastusvahendit ühtlaselt pinnale ja jätke see paariks minutiks mõjuma. Teine alternatiiv mikrotsementkattematerjalide puhastamiseks on neutraalse pH-ga seebid. Agressiivsete puhastusvahendite kasutamine on rangelt keelatud. Mikrotsementi ei tohi puhastada selliste toodetega nagu kloor, pleegitusaine, ammoniaak ja muud pesuvahendid, mis ei ole PH-neutraalsed.Isegi kui puhastame neutraalsete ainetega, ei ole me
Me ei soovita, et seep puutuks mikrotsemendiga liiga kaua kokku. Samuti tuleb alati arvestada järgmisi tegureid: mida krobelisem on mikrotsemendi tekstuur, seda rohkem on kattel libisemisvastaseid omadusi ja seega seda raskem on seda puhastada. Seetõttu soovitame siseruumide puhul kasutada Microdecki ja välitingimustes Microstone’i.

Perioodiline hooldus
Soovitame teie mikrotsementpõrandat aeg-ajalt töödelda spetsiaalse Ceraciment akrüülvaha abil, mis mitte ainult toida, ja tugevdab ka põrandat, vaid loob ka spetsiaalse, kergelt läikiva kaitsekihi. Professionaalseks kasutamiseks, nt põrandakatete kaitsmiseks suure liiklusega ruumides, soovitame Ceraciment PRO’t. Ceraciment PRO on väga kulumiskindel ja annab kattele kerge metalse läike. Kui te ei ole veel ostnud Ceraciment PRO, spetsiaalselt Topcimenti kattematerjalide jaoks mõeldud vaha, võite kasutada ka mis tahes muud akrüülpõhist vaha.

etEesti