Iga professionaalne disainer alustab interjööri kujundamise tööd visandliku kujunduse loomisega. See on visand või täpsemalt Joonis ruumi tulevasest kujundusest, mis on tehtud käsitsi. Selline kontseptuaalne nägemus perspektiivist.
Kuid enne paberilehe ja pliiatsite võtmist suhtleb disainer pikka aega kliendiga, püüdes välja selgitada kõik üksikasjad tema iseloomu ja esteetiliste eelistuste kohta. Millised Mööblikomplektid talle muljet avaldavad. Võib-olla Itaalia mööbel või teiste Euroopa tehaste tooted. Tema soovid sisekujunduseks jne. Sama kehtib ka ülejäänud pereliikmete kohta. Ja alles siis hakkab disainer teostama interjööri projekti eskiisdisaini.
Visand erineb mõnevõrra joonisest. Seda tehakse ilma joonistamisvahenditeta, kuid säilitades ruumi kujunduse iga elemendi proportsioonid. Visandeid on alati mitu, kuna peaksite kujutama ruumi kõiki osi.
Visandite ettevalmistamine
Esiteks kujutab klient selles etapis juba umbes ette, kuidas talle pakutakse ruumi varustada, ja saab ise kohandusi teha – ta palub midagi lisada või vastupidi eemaldada. Võimalik on mängida värvitoonidega.
Teine hetk. Tellimuse esitaja ise lihvib visandite abil tulevase sisekujunduse ideed, ühendades teatud materjalid ja mööbli stiili. Oma fantaasiates suudab ta välja mõelda peaaegu ideaalse, tema arvates disaini. Kuid kui idee langeb paberile visandina, selgub, et üksikud kaunistused ei sobi üldise stiiliga ja materjalid ei pruugi üksteisega sobida.
Kolmandaks, vastavalt visandile (kuna see on tehtud värviliselt) valitakse Viimistlusmaterjalid. Ja see ei puuduta ainult värvi, vaid ka tekstuuri, reljeefi, päritolu. Siinkohal tuleb märkida, et eskiisprojekti värviskeem erineb tavaliselt oluliselt tegelikest toonidest. Seda peaksid kõigepealt kliendid meeles pidama. Visand on mõeldud värvilaikude edastamiseks tulevases interjööris, kujunduselementide proportsioonide ja kombinatsioonide kuvamiseks.